top of page
2_edited.jpg

Merhaba,

Ben Dr. Cem Tınaz,

Sporda Psikososyal Güvenlik projesinde araştırmacı olarak görev almaktayım.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Benim hikayem

Dr. Cem Tınaz, Lahey Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluslararası Spor Yöneticiliği programında baş öğretim üyesidir. Ayrıca, Universitas Pendidikan Endonezya'da (UPI) Lisansüstü Spor Eğitimi Çalışma Programında misafir öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Tennis Europe'un yönetim kurulunda yer alan Dr Tınaz, organizasyonun geliştirme komitesi başkanı olarak görev yapmaktadır.

2015-2022 yılları arasında Türkiye'de İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu'nun müdürlüğünü yapmıştır. Kendisinin araştırma alanları arasında spor politikası ve gelişimi, yönetimi, mirası ve spor mega etkinliklerinin etkileri yer almaktadır ve bunların tümü, spor yönetimindeki birincil uzmanlık alanıyla bütünleşmiştir.

IOC Olimpiyat Çalışmaları Merkezi tarafından verilen "Başarısız Olimpiyat Tekliflerinin Olumlu Sonuçlarını İncelemek" projesi  Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından İleri Olimpiyat Araştırma Bursu ile desteklenmiştir. Uluslararası bilimsel dergilerde ve kitaplarda 25'ten fazla makalesi ve kitap bölümü yayınlamıştır.

Halen çeşitli spor organizasyonlarına ve spor federasyonlarına bilimsel kanıta dayalı danışmanlık hizmeti vermekte ve çeşitli Avrupa Birliği projelerinde araştırmacı olarak yer almaktadır. 2011'den beri Tenis Dünyası dergisi ve 2013'ten beri Men's Fitness dergisi için köşe yazıları yazmaktadır.

Türkiye'de düzenlenen WTA Championships, ATP Istanbul Challenger, Izmir Cup ATP Challenger, WTA Istanbul Cup, ATP Blackrock Tour of Champions ve 2013 Akdeniz Oyunları gibi pek çok uluslararası spor etkinliğinde turnuva koordinatörü, direktörü ve pazarlama sorumlusu olarak görev yapmıştır.

bottom of page